Prvá časť z našej série o výhodnom ubytovaní vo Vysokých Tatrách. V tejto sérii chceme ľuďom dokázať, že nepotrebujú kopu peňazí, aby mohli cestovať. V tejto časti Vám predstavíme ponuku výhodného ubytovania na stránke Airbnb.com.

Airbnb je stránka, na ktorej môže ktokoľvek prenajať izbu, byt komukoľvek vo svete. Na začiatku nemusíte platiť žiadne poplatky, len ak niekoho ubytujete tak za to si táto firma strhne peniaze z platby návštevníka. Každý prenajímateľ je overený. Ak si vyberáte nejaké miesto, tak si môžete pozrieť aj recenzie prenajímateľa, aby ste zistili, či to stojí za to. Vďaka svojmu prenajímateľovi môžte spoznať miestnych ľudí a získať skvelé tipy na lokálne zaujímavosti.

Ja osobne som bol cez Airbnb v Prahe a v Budapešti. Obidve miesta mali výbornú polohu. V Budapešti to bolo na jednej z hlavných ulíc a v Prahe to bolo blízko stanice metra. Obidva byty boli čisté, perfektne vybavené. Prenajímatelia boli milí a vždy nám povedali, čo sa nachádza v okolí a kde sa dá dobre najesť.

Ako sa ubytovať najlacnejšie?

Airbnb má super systém pre nových cestovateľov, ktorí ak sa prihlásia cez pozývací kód, tak dostanú cestovné kredity, vďaka čomu sa stane cestovanie cez Airbnb mega výhodné. takže sa stačí registrovať cez tento link(www.airbnb.cz/c/lubomirk65) a dostanete cestovné kredity. Výška cestovných kreditov sa môže v rôznych časoch líšiť( od 28€ do 35€). Tieto cestovné kredity môžete využiť na prenájom od 60€ kdekoľvek na svete.

Ako sa ubytovať ešte lacnejšie?

Dá sa ubytovať ešte lacnejšie, ak sa zaregistrujete na Airbnb prostredníctvom vašeho emailového firemného účtu, respektíve registračný mail, nebude z gmailu, zoznamu, azetu alebo podobných služieb. Takýto email vám vieme vytvoriť aj u nás, stačí ak nám napíšete na Facebooku. Ak sa zaregistrujete cez takúto emailovú schránku a vytvoríte si firemný účet, tak vám Airbnb po absolvovaní prvej „pracovnej“ cesty dá 44€ v cestovných kreditoch, ktoré môžete využiť na ďalší výlet. Viac informácii nájdeš aj tu.

Kde sa teda ubytovať?

Vybrali sme zaujímavé miesta, kde sa dá ubytovať za naozaj výborné ceny. Ak budete mať pri výbere otázky tak neváhajte kontaktovať prenajímateľa, prípadne nám napíšte cez Messenger, na našom Facebooku alebo na mail na lubo@360slovensko.sk. Všetky ceny, ktoré sú nižšie sú už znížené o cestovný kredit, ktorý sme dostali pri registrácii.

Bel Hostel

V tomto hostely sa môžete ubytovať 2 osoby na 2 noci za skvelú cenu 34€. Za túto cenu budete mať samostatnú izbu, no o kúpeľňu sa budete musieť deliť s ostatnými.  Hostel sa nachádza v Tatranskej Lomnici, približne 100 metrov od železničnej stanice.

Bel hostel na Airbnb

Beautiful B&B in Stary Smokovec

Ide o samostatnú izbu, ktorá sa nachádza 3-5 minút peši od centra Starého Smokovca a 5 minúť železničnej zastávky.  Ide o štýlovú retro izbu, ktorá má však zdielanú kúpeľňu. Na izbe sa nachádza televízia, wifi a taktiež si môžete doplatiť 5€ za bohaté raňajky v blízkom hotely. Pozitívom tohto ubytovania sú veľmi dobré recenzie.

Vila Štefan Drevko

Ide o penzión, ktorý ponúka výhodné ubytovanie v mestskej časti Popradu – Spišskej Sobote. Za 4 noci pre 2 osoby tu zaplatíte iba 34€, čo je za osobu na noc neuveritelných 4,25€. K dispozícii máte taktiež súkromnú kúpeľňu(radšej sa pred rezerváciou opýtajte hostiteľa) a spoločnú kuchyňu, v ktorej si môžete niečo pripraviť. Osobne, ako nevýhodu vnímam to, že ubytovanie je ďaleko od centra a železničnej stanice v Poprade.

Vila Štefan Drevko 

Apartman pri Jazierku

Za cenu 61€ si môžete prenajať celý apartmán v Tatranskej Polianke na 3 noci pre 2 osoby. Tento apartmán sa nachádza v takejto štýlovej tatranskej budove. K dispozícii máte vybavenú kuchyňu a vlastnú kúpeľňu. Je len škoda, že pani prenajímateľka nepopísala viac svoj prenájom, ak však budete mať otázky, tak jej môžete napísať aj správu.

Apartman pri Jazierku

Izba v Apartmáne Centrum Poprad 2

Táto izba sa nachádza v aparatmáne, ktorý je vzdialený od autobusovej a vlakovej stanice iba 100 metrov.  Apartmán je vybavený spoločenskou miestnosťou s televízorom a gaučom. V tejto miestnosti sa nachádza aj malá kuchynka. Spoločenská miestnosť spája dve samostatné izby. Samozrejmosťou je WiFi. Cena za 2 noci pre 2 osoby je iba 34€.

Izba v Apartmáne Centrum Poprad 2

Private room Guest House Klara

Toto ubytovanie sa nachádza v penziónovej dedine Nová Lesná. Táto izba je vybavená vlastnou kúpeľňou. Za ubytovanie na 4 noci pre 2 osoby tu zaplatíte úžasných 34€.  Pani, ktorá prenajíma danú izbu má až 55 výborných hodnotení.

Private room Guest House Klara

Typický 3 izbový rodinný byt v srdci Tatier

Ide o klasický slovenský 3 izbový panelákový byt, ktorý sa nachádza neďaleko Aquacity Poprad. Byt je vybavený manželskou posteľou, kuchyňou, kúpeľňou. Za ubytovanie pre 3 osoby na 4 noci zaplatíte iba 39€.  Hostiteľ má 10 výborných hodnotení.

Typický 3 izbový rodinný byt v srdci Tatier

Apartmán L+L

Tento apratmán sa nachádza vo Vyšných Hágoch a má vlastnú kuchynku s mikrovlnnou rúrou,elektrickou varnou platňou, hriankovačom a rýchlovarnou konvicou, kúpeľňu so sprchovacím kútom a wc. Posteľná bielizeň, uteráky a hygienické potreby sú zahrnuté v cene. Ponúka ubytovanie až pre 4 osoby a za 2 noci tu zaplatíte slušných 78€.

Apartmán L+L ( č.2 s loggiou)

Dúfam, že sa Vám náš výber páčil.  Aby ste neprišli o ďalšie články,  tak nám nezabudnite dať lajk na Facebooku, kde objavujeme rôzne miesta Slovenska na 360° fotografiách. Taktiež nás poteší zdieľanie článku medzi vašich priateľov.