Aquacity Poprad je skvelým miestom na oddych, ktorý sa nachádza priamo pod Tatrami. Nájdete tu množstvo vodných atrakcií určených na zábavu a oddych. Tento aquapark je približne 15 minút pešo od vlakovej stanice Poprad-Tatry.

V AquaCity Poprad sa nachádzajú vnútorné aj vonkajšie bazény. Takže si kúpanie môžete vychutnať v ktoromkoľvek ročnom období a za každého počasia.

Vonkajšie bazény v Aquacity Poprad

Bazény s termálnou vodou majú okolo 36°až 38°. O týchto termálnych vodách sa hovorí, že sú zdravé a prospešné pre človeka. Tieto termálne bazény je možné využívať celoročne. Podľa mňa je nádherne, keď ste v teplej vode a okolo Vás poletuje sneh. V bazénoch sa nachádzajú aj masážne trysky, vodný hríb, vodné perličky.

Mayská pyramída

Tiež sa nachádza vo vonkajšej časti aquaparku. Je otvorená počas letnej prevádzky. Nachádza sa tu dosť atrakcií či už pre deti, ale aj pre dospelých, napríklad divoká rieka, vodný hríb, tobogany, ako je: kamikadze, raftovací tobogan, zvlnený tobogan. Bazény tu majú hĺbku 1-1,2 m. Teplota vody je 30°.

Fun kids zóna

Novinka od roku 2017. Na pieskovej pláži sú postavené nafukovacie atrakcie pre deti. Taktiež tu je aj 100m zipline dráha a voľný pád.

Vnútorné bazény

Bazény Blue Sapphire

Tieto bazén bol podľa mňa jedny z najlepších. Nachádzajú sa tu relaxačné bazény, ktoré majú okolo 30-35°C. Môžete využiť veľa vodných masáži. Je tu krásny výhľad na vrcholky Vysokých Tatier. V bazénoch sa využíva aj chromoterapia, teda liečba farbou a svetlom. Keď si počkáte do 21:30 tak v tomto priestore bazénov zažijete veľmi pekne spravenú laserovú show.

Bazény Blue Diamond

Zariadené je to tu v luxusnom štýle v dvoch bazénoch. Kde je tiež veľa vodných atrakcií. Tieto bazény sa rozdeľujú na Blue Diamond I. a Blue Diamond II. V oboch bazénoch sa nachádza vodný bar. Takže sa tu dá vybrať a vychutnať si vo vode ponuku miešaných nápojov.Booking.com

Výhodná ponuka ubytovania v okolí Aquacity

Treasure Island – Ostrov pokladov

Deti sa môžu v tomto bazéne dosť vyjašiť. Pre dospelých sa tu nachádza vírivka.

Fire & Water Wellness & Spa

Wellness centrum v znamení živlov ohňa a vody. Táto najnovšia časť aquaparku ponúka rôzne druhy sáun a relaxačných miestností.  Môžete oddychovať vo fínskej saune, ceremoniálnej saune, bylinkovej saune, horúcej parnej saune, eukalyptovej saune, soľnej saune,  alebo v infrasaune. Oddychovať môžete vo vírivke, zátoke lásky, snežnej jaskyni, pod ľadopádom alebo tropickým dažďom.

Plavecký 50m bazén

K dispozícií je osem plaveckých dráh. Pri tomto bazéne sa nachádza parná sauna.

V priebehu dňa je tu dosť aj letných animácií. Kde sa cvičí aquaerobik, rôzne súťaže tu prebiehajú, športové súťaže.

Vyskúšali sme si každý bazén. Veľmi sa nám tu páčilo. Možno zo  začiatku budete mať pocit, že ste stratení, lebo je to trošku ako bludisko, každý bazén sa nachádza niekde inde. Ale po čase sa už budete vyznať. Je tu dosť máp areálu, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa.

Tento Aquapark by sme ohodnotili, ako veľmi dobrý s množstvom atrakcií. Deti si tu užijú tobogány a vodné atrakcie, zatiaľ čo rodičia môžu relaxovať vo vírivkách, alebo saunách. Jediné, čo by som vytkli je stravovanie, pretože nám prišlo zbytočné dávať toľko peňazí za polotovary.

Cenník a všetky informácie o aquaparku nájdete na webe aquacity.sk