Vitajte pri 3. časti našej série Tipy, triky a odporúčaniaktorá vychádza pravidelne v piatok poobede a dozviete sa v nej o zaujímavých miestach, o tom ako ušetriť, alebo kde sa dobre najesť, zabaviť. V dnešnej časti si povieme, čo musíte určite navštíviť ak ste na Čachtickom hrade.

Ak by ste sa chceli poradiť ohľadne Vašich výletov, tak sa pridajte do našej Facebookovej skupiny alebo Google+ skupiny. Ak máte zaujímavý tip pošlite nám mail na lubo@360slovensko.sk.

Množstvo pamiatok Slovenska pod Čachtickým hradom

Ak sa rozhodnete ísť na výlet na Čachtický hrad, tak určite nemôžete vynechať neďalekú atrakciu – Park miniatúr. Parky miniatúr sú populárne po celom svete, najznámejší sa nachádza v Bruseli pri Atómiu a jeden takýto unikátny park máme aj na Slovensku, v obci Podolie.  Tento park sa nachádza 6,8 km od Čachtického hradu, teda približne 15 minút autom.  V expozícii pod holých nebom je v súčasnosti umiestnených 68 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov. Cieľom tvorcov parku je zachrániť ročne min. 4-5 objektov kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe z čias ich najväčšej slávy. Slovensko bolo odjakživa bohaté na hrady, zámky, kostoly, kultúrne a historické pamiatky. Mnohé z nich zanikli, či sú už v žalostnom stave, pripomína nám ich len pár kameňov v lese . Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie, zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:25, resp. 1:30. Tento park začal vznikať v roku 2001 a prvou miniatúrov bol hrad Branč. postupne pribudli Holíčsky zámok, Hrad Revište, Hrad Hričov, Hrad Červený Kameň, Čachtický hrad, Rotunda sv. Juraja Skalica, Bratislavský hrad, rodné domy významných slovákov, drevené kostolíky a množstvo iných zaujímavých stavieb.

Cena vstupného je pre dospelého je 4€, pre deti, študentov, dôchodcov je zľavnené vstupne 3€ a deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. Priamo v predajni je možné platiť platobnou kartou.

Všetky podstatné informácie o parku nájdete na ich webovej stránke.