Výstavnú sezónu Incheby pre rok 2018 tradične otvorí veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Od 25. do 28. januára si vďaka prezentácii rôznych krajín, regiónov, turistických organizácií a cestovných kancelárií prídu na svoje všetci milovníci cestovania a spoznávania sveta, ale aj Slovenska. Podujatie sa uskutoční súbežne s veľtrhom gastronómie Danubius Gastro a špecializovanými výstavami Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness, pričom celý štvrtok a piatkové dopoludnie bude patriť odbornej verejnosti, pre širokú verejnosť Incheba otvorí svoje brány v piatok popoludní a cez víkend. Zároveň, počas víkendu sa k akciám pridá aj festival cestovateľských filmov BUBO Bál – Camera Slovakia.

Čas spoznať regióny Nitry, Moravy, Sliezka aj Žiliny

Veľtrh každoročne návštevníkom predstavuje svojich partnerov. Tento rok to budú Nitriansky samosprávny kraj – Region Nitra, Moravskoslezský kraj a Žilinský turistický kraj. Partnerské regióny budú prezentovať to najlepšie a najkrajšie, čo u nich turisti môžu objaviť od prírodných krás, cez kultúrne a historické pamiatky až po tipy na ubytovanie, kulinárske špeciality, možnosti voľnočasových aktivít, turistiky či športu.

Cestovať nielen prstom po mape

ITF Slovakiatour prinesie svojim návštevníkom množstvo tipov a inšpirácií, kam vyraziť v roku 2018. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj dovolenkári bažiaci po oddychu v dovolenkových rezortoch. Okrem Slovenska a Českej republiky sa na veľtrhu predstavia Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čína, Dominikánska republika, Chorvátsko, Indonézia, Kuba, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Thajsko a Turecko. V rámci sprievodného programu budú môcť hostia ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru či odhaliť chorvátsky ostrov Vir.

Dva dni v spoločnosti lovcov zážitkov

V rámci víkendového festivalu cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia dostane priestor 195 krajín sveta prezentovaných filmami, multimediálnymi prezentáciami a fotografiami od najlepších slovenských cestovateľov. Čaká vás Cesta za ľudožrútmi do Papuy Novej Guiney, expedícia za orlími lovcami do Mongolska, plavba na Hornov mys, beh okolo najmenšieho štátu sveta, ale aj Kuba, New York, Island, Thajsko a oveľa viac.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné výstavy sú otvorené od 25. do 28. januára 2018.