Sliezsky dom je horský hotel, ktoré sa nachádza vo výške 1670 m.n.m v krásnom vysokohorskom prostredí Tatier. Nachádza sa na brehu Velického plesa.  Tento štvorhviezdičkový horský hotel je unikátny najmä svojou polohou, ktorá umožňuje výstup priamo na  Gerlachovský štít. Nachádza sa tu 36 izieb a 8 apartmánov, ktoré vychádzajú z pôvodnej historickej dispozície budovy.   K horskému hotelu patrí aj letná terasa s výhľadom na Velickú dolinu.

Na Sliezsky dom je možné sa počas leta dostať aj autom, treba si len zavolať na recepciu a overiť voľné parkovacie miesta. Hotel ponúka hosťom aj bezplatný vývoz z parkoviska v Tatranskej Polianke vlastným terénnym autom. Počas zimnej sezóny je hotel dostupný len prostredníctvom snežného skútra, ktorý hotelový personál zabezpečí pre prichádzajúcich hostí.

Zobraziť ceny ubytovania v tomto hoteli na Booking.com

Turistické trasy na Sliezsky dom

zelená turistická značka zeleno značená trasa z Tatranskej Polianky popri Velickom potoku ku Velickému plesu a ďalej na sedlo Poľský hrebeň.

  • Čas prechodu z Tatranskej Polianky ku Velickému plesu: 1:45 h, ↓ 1:15 h
  • Čas prechodu od Velicého plesa do sedla Poľský hrebeň: 2 h, ↓ 1:30 h

červená turistická značka červeno značená Tatranská magistrála v úseku z Batizovského plesa cez Gerlachovský hrebeň ku Velickému plesu, odtiaľ ďalej na Hrebienok.

  • Čas prechodu z Batizovského plesa ku Velickému plesu: 1 h v oboch smeroch.
  • Čas prechodu od Velického plesa na Hrebienok: 2:05 h, v opačnom smere 2:20 h

žltá turistická značka zelená turistická značka do doliny vedie žlto značená trasa zo Starého Smokovca, na ktorú sa pripojí modro značená trasa z Tatranských Zrubov. Vedľa hotela vedie zeleno značená trasa.

  • Čas prechodu zo Starého Smokovca k rázcestiu s modro značenou trasou: 1:35 h, ↓ 55 min
  • Čas prechodu od rázcestia s modro značenou trasou ku rázcestiu so zeleno značenou trasou vo Vyšnej Velickej doline: 45 min, ↓ 30 min
  • Čas prechodu od rázcestia vo Vyšnej Velickej doline k hotelu: 20 min v oboch smeroch.

Výhodné ponuky ubytovania vo Vysokých Tatrách

Booking.com

 

Zdroj: Wikipedia.org